Dorëzohet peticioni për shfuqizimin e Ligjit për Lojërat e Fatit - Bota Sot
Dorëzohet peticioni për shfuqizimin e Ligjit për Lojërat e Fatit

Aktuale

Dorëzohet peticioni për shfuqizimin e Ligjit për Lojërat e Fatit

Më: 26 mars 2019 Në ora: 08:56
Ilustrim

Në ora 09:30 do të ketë takim në Kuvend mes Komunës së Suharekës dhe kryeparlamentarit Kadri Veseli, ka njoftuar Zyra për Informim.

Ky peticion u inicua nga kryetari Muharremaj, ndërsa erdhi pas kërkesave të qytetarëve suharekas, pas vrasjes së të riut nga kjo komunë Jetmir Aliaj në vendin e tij të punës, në kazino.

Ai u përkrah edhe nga komuna tjera si Lipjani, Rahoveci, Vushtrria e Gjakova.

Sipas kryetarit Muharremaj, peticioni u nënshkrua nga mbi 11 mijë qytetarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...