Kosova, çështja kryesore e Gjermanisë - Bota Sot
Kosova, çështja kryesore e Gjermanisë

Aktuale

Kosova, çështja kryesore e Gjermanisë

Më: 26 mars 2019 Në ora: 09:41
Foto ilustrim

Drejtori i Fondacionit Konrad Adenauer në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë, Felix Dane tha se “Echo Germany” është lojtar kyç që gjeneron politikën rreth problemit të Kosovës

“Mendoj se Gjermania është sigurisht një lojtar kyç kur bëhet fjalë për politikën e BE-së, thjesht sepse ajo është një nga shtetet ‘më të rëndësishme’ anëtare të BE”, ka thënë Dane për Tanjug pas forumumit “Brexit” – Sfidat për Bashkimin Evropian dhe Ballkanin Perëndimor”.

I pyetur se cili është pozicioni i përhershëm gjerman, ekziston një zgjidhje apo nëse ka një kompromis për të cilin Gjermani ka rënë dakord, ai ka thënë se vendi i tij është gjithmonë pro konsensusit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...