Haziri: Afrimi im me Hashim Thaçin është tendencë e brendshme - Bota Sot
Haziri: Afrimi im me Hashim Thaçin është tendencë e brendshme

Aktuale

Haziri: Afrimi im me Hashim Thaçin është tendencë e brendshme

Më: 26 mars 2019 Në ora: 21:41
Lutfi Haziri

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, thotë se është tendencë e brendshme përpjekjet për ta paraqitur atë të afërt me Partinë Demokratike dhe me Presidentin Hashim Thaçi.

Duke folur në emisionin Pressing për raportet e tij me kundërshtarë të PDK’së, Haziri thotë se dikush ka tendencë ta paraqes atë të afërt me Thaçin.

“Tendenca për me afru Lutfi Hazirin me PDK edhe me Hashim Thaçin është tendencë për konsum të brendshëm”, ka thënë nënkryetari i LDK’së.

Për ta dëshmuar largësinë me PDK’në, Haziri ka thënë se ka qenë ndër të parët e LDK’së që ka folur publikisht kundër SHIK’ut të Kadri Veselit.

“Jam nënkryetari i parë që publikisht e kam cilësu SHIK’un e Kadri Veselit si organizatë fantome”

Ndërsa për takime me oponentë politikë, Haziri thotë se nuk e ka në kulturë të tij të evitojë takimet me askënd. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...