Haradinaj: Shqiptarët, shekuj me radhë, kanë kremtuar bashkë festat fetare, është vlerë unike - Bota Sot
Haradinaj: Shqiptarët, shekuj me radhë, kanë kremtuar bashkë festat fetare, është vlerë unike

Aktuale

Haradinaj: Shqiptarët, shekuj me radhë, kanë kremtuar bashkë festat fetare, është vlerë unike

Nga: Z.B Më: 21 prill 2019 Në ora: 16:08
Foto nga takimi

Kryeministri I Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se shqiptarët shekuj me rashë, kanë kremtuar bashkë destat fetare të njëri-tjetrit, përcjell “Bota sot”.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, ku ka shkruar se, kjo pasuri, është ndër vlerat më unike të së kaluarës dhe të sotmës së shqiptarëve

Postimi i plotë:

Shqiptarët, shekuj me radhë, kanë kremtuar bashkë festat fetare të njëri-tjetrit. Kjo pasuri, është ndër vlerat më unike të së kaluarës dhe të sotmës së shqiptarëve. Sipas traditës sonë të çmuar, me kryeparlamentarin Kadri Veseli, në familjen e Lekë Lekajt në Novosellë të Gjakovës, për ta ndarë së bashku gëzimin e festës së Pashkëve.RH
 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat