Zv.ministri Berisha thotë se s’e ka takuar tash një vit ministrin Pacolli edhe pse punojnë në një ministri - Bota Sot
Zv.ministri Berisha thotë se s’e ka takuar tash një vit ministrin Pacolli edhe pse punojnë në një ministri

Aktuale

Zv.ministri Berisha thotë se s’e ka takuar tash një vit ministrin Pacolli edhe pse punojnë në një ministri

Më: 20 maj 2019 Në ora: 18:54
Anton Berisha

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha, thotë se ka një vit që nuk e ka takuar shefin e tij, ministrin Behgjet Pacolli, edhe pse punojnë në një ministri.

Në Express Intervistën në KTV, duke folur për vërejtjet nga ambasada amerikane për të mos emëruar njerëz me të kaluar kriminale në pozita të larta zyrtare, Berisha ka thënë se për këto nuk mund të diskutojë me shefin e tij sepse ka një vit që s’e ka takuar.

“E kam diskutuar me kolegët, me ata që mund të diskutoj, me ata që arrij. Me ministrin nuk e kam diskutuar. Ka një vit që s’e kam takuar. Ai dikton raportet, jo zëvendësministri. Pyetjet duhet shtruar atij. Jam diplomat karriere dhe shfrytëzoj të gjitha kontaktet e mija dhe lidhjet e mija dhe vetë detyrën dytësore si këshilltar diplomatik i kryeministrit që më jep hapësirë për të vepruar”, ka thënë ai.

Berisha ka thënë se megjithatë s’ka pengesa në punën e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...