Kush është Rrahim Hashimi, i arrestuar për fajde e mashtrim - Bota Sot
Kush është Rrahim Hashimi, i arrestuar për fajde e mashtrim

Aktuale

Kush është Rrahim Hashimi, i arrestuar për fajde e mashtrim

Më: 25 maj 2019 Në ora: 20:53
Rrahim Hashimi

Rrahim Hashimi, i dyshuari kryesorë në aferën që përfshiu edhe emrin e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, ishte arrestuar edhe para dy vjetësh në një aferë, ku kishte marrë një shumë të madhe parash duke u thirrur në emrin e Emin Beqirit, ish-shefit të krimeve ekonomike të Kosovës.

Palëve iu kishte marrë para, madje duke inskenuar telefonata me këtë të fundit.

I njëjti kishte mashtruar edhe përmes një biznesi, duke lajthitur edhe ministrin e jashtëm hungarez si dhe zyrtarë të lartë të institucioneve të Kosovës në një konferencë të organizuar më 2016.

Ai u liruar nga paraburgimi për shkak të vjetërsisë së lëndës, ndërkaq që ndaj të tjerëve Gjykata vendosi për një muaj paraburgim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...