Agim Bahtiri, përuron xhaminë e re në Mitrovicë - Bota Sot
Agim Bahtiri, përuron xhaminë e re në Mitrovicë

Aktuale

Agim Bahtiri, përuron xhaminë e re në Mitrovicë

Nga: V.R Më: 12 korrik 2019 Në ora: 12:55
Agim Bahtiri

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka përuruar sot fillimin e ndërtimit të një xhamie në fshatin Shupkovc të Mitrovicës, shkruan “Bota sot”.

Xhamia po ndërtohet në kuadër të Bashkësisë Islame të Kosovës, ka deklaruar ai.

Postimi plotë i Bahtirit:

Me iniciativë të qytetarëve dhe Bashkësisë Islame të Kosovës, sot kemi vënë gurthemelin e xhamisë në fshatin Shupkovc, e cila do të sjellë vetëm paqe dhe harmoni për banorët e këtij fshati.

Image

 

Xhamitë janë vende ku mësohet drejtësia, dashuria, mëshira dhe respekti, andaj ndërtimi i secilës xhami që është e nevojshme duhet të mbështetet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...