Deliu-Kodra: S’jemi për Qeveri teknike, qytetarët të përcaktojnë fituesin e zgjedhjeve - Bota Sot
Deliu-Kodra: S’jemi për Qeveri teknike, qytetarët të përcaktojnë fituesin e zgjedhjeve

Aktuale

Deliu-Kodra: S’jemi për Qeveri teknike, qytetarët të përcaktojnë fituesin e zgjedhjeve

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 10:52

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu-Kodra, tha se kjo parti nuk dëshiron të ketë Qeveri teknike.

Ajo në debatin “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, organizuar nga Kolegji Riinvest, shtoi se qytetarët duhet të jenë përcaktues të fituesit që do të udhëheq me vendin.

“Nuk është hera e parë e as e fundit që Kosova po përballet me mandate të shkurta. Ne nuk kemi arritur ta përmbyllim mandatin deri në fund, por vetë qytetarët do të përcaktojnë fituesi që do ta udhëheq vendin”, tha ajo.

“Një koordinim më i mirë ndërmjet koalicionit do të ketë më shumë rezultate”. Në këtë debat po marrin pjesë edhe deputetët Ahmet Isufi nga AAK-ja, Albulena Haxhiu nga VV-ja dhe Arben Gashi nga LDK-ja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...