Ramush Haradinaj pozitiv ndaj ftesës së Isa Mustafës, flasin zyrtarët e AAK’së - Bota Sot
Ramush Haradinaj pozitiv ndaj ftesës së Isa Mustafës, flasin zyrtarët e AAK’së

Aktuale

Ramush Haradinaj pozitiv ndaj ftesës së Isa Mustafës, flasin zyrtarët e AAK’së

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 11:26
Ramush Haradinaj dhe Isa Mustafa

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa iu ka bërë ftesë për takim AAK-së, PSD, e Nismës Socialdemokrate. Përderisa Shpend Ahmeti u përgjigj pozitivisht, njejtë po deklarohen edhe nga partia e kryeministrit në dorëheqje, AAK-ja. Në një përgjigje, deputeti i kësaj partie, Muharrem Nitaj po thotë se ky takim mund të zhvillohet pa asnjë problem.

Deputeti Muharrem Nitaj ka thënë se ka informacione për një nismë të tillë nga kreu i LDK-së. Deri më tani sipas tij, nuk ka ndonjë orë të caktuar për zhvillim të këtij takimi.

“Mund të ketë takim pa asnjë problem. Është krejt normale me u taku liderët e partive. E di që ka pasur një nismë nga z.Mustafa për takim edhe me kryeministrin Haradinaj. Por, nuk ka një ditë e orë të caktuar për realizimin e këtij takimi. Kurdo që i njejti të mbahet do të jetë transparent dhe public”, ka thënë Nitaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...