Limaj tregon arsyen e koalicionit me AKR-në - Bota Sot
Limaj tregon arsyen e koalicionit me AKR-në

Aktuale

Limaj tregon arsyen e koalicionit me AKR-në

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 22:46
Fatmir Limaj

Fatmir Limaj si i pari i Nismas ka folur rreth koalicionit me AKR-në.

Ai në Debat Plus ka thënë se me këtë parti ka pasur një bashkëpunim të mirë gjatë qeverisjes  dhe kjo është arsyeja e bashkëpunimit.

“Ka qenë një moment i mirë që kemi pasur një bashkëpunim me akr sidomos në qeverisjen që e kemi pasur me ta, kjo marrëdhënie e korrektësisë jemi këtu që jemi. Kam menduar që është më mirë të kemi një boshtë poltikë. Ajo e kemi shprehur disponimin e shumë anëtarëve, besoj që Nisma ka një stafë, që  sheh më tutje si të ec, ne kemi vendosmëri   që të mos shkohet me partitë e mëdha, kemi ndërtuar koalcion me një subjekt shumë të respektuar”, ka thënë Limaj në Debat Plus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...