Abrashi tregon a do të përfshihet në listën e deputetëve familja Rugova - Bota Sot
Abrashi tregon a do të përfshihet në listën e deputetëve familja Rugova

Aktuale

Abrashi tregon a do të përfshihet në listën e deputetëve familja Rugova

Më: 6 shtator 2019 Në ora: 22:48
Arban Abrashi

Sekretari organizativ i LDK’së, Arban Abrashi, ka thënë se familja Rugova nuk do të jenë të përfshirë në listën e LDK-së për zgjedhjet e 6 tetorit.

Sekretari organizativ i partisë së Isa Mustafës ka konfirmuar se Teuta dhe Uka kanë shprehur qëndrimet e tyre që mos të jenë në këtë garë.

“Ka qenë vet kërkesë e Teutës për shkak të studimeve. Ajo me vet dëshirë s’ka dashtë të jetë pjesë e listës për shkak të obligimeve. Për Ukën, thjesht s’ka qenë propozim”, ka thënë ai në Pressing.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...