Për Kadri Veselin vjen edhe një tjetër goditje e rëndë: “Këtë e bënë vetëm i pafytyri” - Bota Sot
Për Kadri Veselin vjen edhe një tjetër goditje e rëndë: “Këtë e bënë vetëm i pafytyri”

Aktuale

Për Kadri Veselin vjen edhe një tjetër goditje e rëndë: “Këtë e bënë vetëm i pafytyri”

Nga: N.H Më: 2 tetor 2019 Në ora: 18:48
Kadri Veseli dhe Mattew Whitaker

Prof. dr. Binak Maxharraj, ka bërë një koment rreth vizitës së zyrtarit amerikan në Kosovës.

Maxharraj, në shkrimin e tij drejtuar redaksisë, ka thënë se Kadri Veseli duke e përdorur fotografinë e Donald Trump dhe Mattew Whitaker, ka bërë një akt kriminal.

Madje, sipas Maxharrajt, Veseli me ketë veprim e përdhosi miqësinë me shtetin më të fuqishëm në botë.

Ja shkrimi i tij pa ndërhyrje:

RRUGAQI NGA AMERIKA NË NDIHMË KADRI VESELIT?!

Kadri Veseli I cili qe sa kohë po rrahë gjoks së është më proamerikani nga te gjihtë liderët tjere në Kosovë.Kjo është një ndër rrenat e nedha të tij.

Kadri Veseli duke e quajtur vehtën si proamerikan ai sot ia dha një grushtë të fortë, ia futin thikën pas shpine Amerikës zyrtare dhe Ambasadës Amerikane në Prishtinë duke sjell një rrugaq për ti ndihmuar ne zgjedhje.Ky e shkeli ,e përdhosi miqesin tonë me Amerikën.Këtë e beën vetem i paftyri,këtë e bënë vetem ai i cili është e ka te sigurt humbjen dhe po mundohet te kapët për kashte.

Më këtë Kadi Vesli tregoi edhe në veper së pikërishtë ai është antiamrikani më i madh në Kosovë te cilit nuk duhet besua sepse është një rrenc,me sjellje rrugaqerie,bash si ai qe e pruni nga Amerika.Kadri Veseli është një mashtruas,njeri i korruptuar,njeri me njëmijë mekate në shpirtë qe nga lufta por edhe qe nga paslufta për te cilat do të vuaj gjatë gjithë jetës.Njeriu i cili se bashku me Hashim Thaçin e futen Kosovën në rrugë të parrugë dhe e banë qe te na tallë krejtë bota.

Kadri Veseli pas qe e keqpërdori posterin me Presidentin Trump,duke bërë kështu një akt qyqar dhe bile kriminel duke e këqepërdor foton e Presidentit Amerikan Trump.Ai shkoj edhe me larg me budallakitë e tij duke e sjell një rrugaq nga rruget e Amerikës për ti ndihmuar në fushatë.Ai e solli,suq thotë ai Mattew Whitakër në cilësinë e”njeriut të afërt të Presidentit Trump”,por s’doli të jetë ashtu,ky veç ishte një mashtrim dhe lathitje nga ana e Veselit.Ky njeri rrugaqerije qe e solli Kadri Vesli nga Amerika për interesat e tij personale dhe te PDK është njeri i dyshimët,sepse siç shkruajn edhe mediat Amerikane ky po hetohet nga FBI për veprimtari kriminele në Kompanin WPM ne Florida.

Në fushatën zgjedhore ne Gjilan Mattew Whitakër i dili hapata në ndihmë PDK dhe Kadri Veselit tanime të humbur duke thnë pa fije turpi.”votojeni si gjoja “proamerikan”kurse ata të tjerët do te ju prishin me Amerikën”.O tempora o moris do thonin latinet e vjetër.Ky anim i këtij rrugaqi nga Amerika qe i erdhi ekskluzivisht në ndihmë Kadri Veselit është anti amerikan,është kundër qendrimeve dhe Qeveris Amerikane por edhe kundër të Ambasadës amerikane në Prishtinë ,të cilët nuk po e përkrahin rrugaqin e ardhur nga Amerika vetem për interesa të Kadri Veseli.Qendrimi zyrtar i Qeveris Amerikane dihet ku ne deklarimin e sajë thuhet qartë së:”Qeveria e SHBA nuk e mbeshtet as një parti politike,as një kandidat ne zjgedhjet e kësaj jave.Ne repsktojm të drejten dhe përgjegjësinë e votuesve të Kosovës që të zgjedhin ardhmerin e tyre.Pra,mbetet qe vet Kadri Veseli i cili doli hapats kundër SHBA-ve te ua spjegoi votuesve se nga e mori ky këtë njeri te dyshimët për te ardhë në Kosovë dhe te loboj për PDK dhe Kadri Veselin kundër interesave te Qeverisë Amerikane.

Pos kësaj Kadri Veseli ia ka borxhë të tregoi së nga i mori,nga cili fond i mori gjitha ata para ndoshta milionshe qe te paguaj njeriun e dyshimt me precedent kriminel qe po hetohet nga vetë FBI amerikane.Apo noshta e ka paguar me ato parat e korrupcionit të cilin nuk po e hjek nga goja qe sa kohë.
Njërëzit e tillë të tipit të Kadri Veselit jo qe nuk duhet përkrahë,por edhe nuk duhet as se si të fotohën për Kryeministër sepse zgjedhje e tij do te ishte atakt direk ne shtetin e Kosovës,në vazhdimin e kapjes se shtetit dhe sundimit te krimit te organizuar.

Kadri Veselit votuesit duhet te ia tregojnë vendin se ku e ka,pra ne opozitë të gjatë kohore.

Në foto: Kadri Veseli dhe Mattew Whitaker"shpetimtarit"të PDK dhe Kadri Veselit nga kataklizma zgjedhore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...