Haradinaj: Specialja do të dështojë, megjithatë do të torturohen disa ish-ushtarë të UÇK-së - Bota Sot
Haradinaj: Specialja do të dështojë, megjithatë do të torturohen disa ish-ushtarë të UÇK-së

Aktuale

Haradinaj: Specialja do të dështojë, megjithatë do të torturohen disa ish-ushtarë të UÇK-së

Më: 4 tetor 2019 Në ora: 00:35
Daut Haradinaj

Daut Haradinaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se Gjykata Speciale do të dështojë, ani pse disa ish-lufëtarë do të gjykohen.

Haradinaj sonte në Debat Plus ka theksuar se gjykata nuk do të zhbëhet nga Parlamenti.

‘’Jo, kjo gjykatë nuk ka me u zhba në Paralmentin e Kosovës. Epilogun e shoh dhe mendoj që Gjykata ka me e përfundu procedurën e hetimeve dhe do të thotë i kemi target këto tri katër raste dhe do t’i gjykojmë. Unë ka me e pa këtë gjykatë të dështuar, me ndonjë torturë që do t’i bëhet pjesëtarëve të caktuar të UÇK’’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...