Kompania Toyota ia ka dhënë donacion Policisë së Kosovës një Corolla Hybrid - Bota Sot
Kompania Toyota ia ka dhënë donacion Policisë së Kosovës një Corolla Hybrid

Aktuale

Kompania Toyota ia ka dhënë donacion Policisë së Kosovës një Corolla Hybrid

Më: 11 dhjetor 2019 Në ora: 19:59
Policia e Kosovës

Kompania Toyota ia ka dhënë donacion Policsë së Kosovës një Corolla Hybrid.

Vetura në fjalë është Hybride (kombinim motor benzim dhe bateria), ku shumicën e kohës në qytet shfrytëzon baterinë gjë që e ndotë ambientin shumë pak.

Veturat Hybride janë të përhapura në shumë kryeqendra të botës, për një arsye ekologjike dhe nuk janë ndotës të ajrit, gjë që i nevoitet Kosovës shumë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat