Largohet pasqyra e PSD-së, Krasniqi thotë se e paska hequr pushteti i Kurtit - Bota Sot
Largohet pasqyra e PSD-së, Krasniqi thotë se e paska hequr pushteti i Kurtit

Aktuale

Largohet pasqyra e PSD-së, Krasniqi thotë se e paska hequr pushteti i Kurtit

Më: 10 shkurt 2020 Në ora: 14:38
Foto ilustrim

Partia Socialdemokrate sot mbajti një aksion simbolik përballë Kuvendit të Republikës së Kosovës duke vendosur një pasqyrë si përballje ndaj zhveshjes nga kritika e pakos së Ahtisaarit prej qeverisë “Kurti”.

Por  anëtari i kryesisë së PSD-së, Frashër Krasniqi përmes një postimi në Facebook, ka thënë pushteti i Kurtit e paska hequr pasqyrën që ia kanë vendosur.

Ky është reagimi i Krasniqi:

Pushteti i Kurtit e paska hequr pasqyrën që ia vendosëm. E kuptueshme.

Albin Kurti s’e shikon dot veten në pasqyrë. Nuk do ta njihte edhe po ta shihte.

Por 10 Shkurti do të mbetet data që përherë do të na e kujtojë që shteti ynë nuk mund të bëhet pa barazi dhe me ndarje etnike, edhe nëse këtë ideal e ka harruar tashmë VV-ja. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat