Krasniqi: Nëse e kontestojmë vendimin, ne e cenojmë pavarësinë e Gjykatës Kushtetuese - Bota Sot
Krasniqi: Nëse e kontestojmë vendimin, ne e cenojmë pavarësinë e Gjykatës Kushtetuese

Aktuale

Krasniqi: Nëse e kontestojmë vendimin, ne e cenojmë pavarësinë e Gjykatës Kushtetuese

Më: 29 maj 2020 Në ora: 00:28
Memli Krasniqi

Deputeti nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi e ka përshëndetur vendimin e Gjykatës Kushtetuese, duke thënë se duhet repsketuar vendimi që u dha nga ky institucion i pavarur.

“Duhet ta respektojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës. Çdo sjellje tjeter e dëmton frymën kushtetuese dhe demokracinë e vendit” tha ai.

Ani pse PDK-ja vazhdimisht kanë thënë dhe vazhdojnë të deklarojnë se nuk do të jenë pjesë e qeverisë së re, Krasniqi ka thënë se e respektojnë vendimin e Gjykatës.

“Vendimi i sotëm i hap rrugë krijimit të institucioneve në vend dhe të kalojmë vakumin institucional që ishte krijuar”, tha ndër të tjera Krasniqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat