Murat Jashari përveç kryeministër do të ishte edhe presidenti i duhur i Kosovës - Bota Sot
Murat Jashari përveç kryeministër do të ishte edhe presidenti i duhur i Kosovës

Aktuale

Murat Jashari përveç kryeministër do të ishte edhe presidenti i duhur i Kosovës

Nga: A. J Më: 2 qershor 2020 Në ora: 23:31
Murat Jashari

Ministrja e Drejtësisë në detyrë Albulena haxhiu përmes një postimi në facebook ka thënë se Murat Jashari do të mund të ishte një kryeministër konsensual për qeveri të përkohshme me mbështetje nga secila parti.

Haxhiu ka thënë se Jashari jo vetëm si kryeministër për një kohë, por do të mund të ishte president unifikues për dallim nga Thaçi.

Postimi i plotë:

Murat Jashari do të mund të ishte një kryeministër konsensual për qeveri të përkohshme me mbështetje nga secila parti, pastaj do të mund të ishte president unifikues për dallim nga Thaçi. Na duhet ky unifikim dhe jo figura perçarëse si presidenti aktual, apo të kontrolluara nga Serbia, si qeveria në tentativë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat