Kosnett uron Kurban Bajramin: Shëndet për ata që festojnë në Kosovë dhe në botë

Aktuale

Kosnett uron Kurban Bajramin: Shëndet për ata që festojnë në Kosovë dhe në botë

Më: 31 korrik 2020 Në ora: 08:20
Philip Kosnett

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Ai në një postim në Twitter, festën e ka uruar edhe në gjuhën shqipe dhe atë turke.

Kosnett ka uruar që kjo festë të jetë paqësore dhe e shëndetëshme.

“Me fat Kurban Bajrami. Uroj një festë të shëndetshme dhe të qetë për këdo që feston në Kosovë dhe në botë”, ka shkruar Kosnett.

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat