Pacolli: Bosnja duhet ta njohë Kosovën - Bota Sot
Pacolli: Bosnja duhet ta njohë Kosovën

Aktuale

E premte, 19 tetor 2018

Pacolli: Bosnja duhet ta njohë Kosovën

Më: 17 mars 2018 Në ora: 15:25
Behgjet Pacolli

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë se Bosnja duhet ta njohë Kosovën dhe vizat duhet të hiqen mes nesh.

Kështu ka thënë Pacolli në intervistë që u botua në faqet e para të gazetës ditore të Bosnjës “Dnevni Avaz”, ku ka theksuar se SHBA gjithmonë kanë mbrojtur të drejtat universale të popujve, gjegjësisht Kosovës.

“Serbët e Bosnjës nuk mund të jenë “më katolikë se Papa”, se Serbia vetë”, ka thënë ai në këtë intervistë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test