Cili është kushti i britanikëve për investime në Kosovë? Tregon O’Connell - Bota Sot
Cili është kushti i britanikëve për investime në Kosovë? Tregon O’Connell

Aktuale

Cili është kushti i britanikëve për investime në Kosovë? Tregon O’Connell

Nga: G.B Më: 17 prill 2018 Në ora: 11:23
Ruairi O’Connell

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell ka thënë se bizneset nga Britania vijnë në Kosovë kur ka mundësi investimi.

Ai u pyet nga një komentues në Facebook, ku ka hapur mundësinë për pyetje dhe ai u pergjigjet, se a planifikon këtë vit që të sjellë biznese nga Britania në Kosovë, shkruan Bota sot.

E ambasadori u përgjigj duke thënë se ata e kërkojnë si kusht për investim sundimin e ligjit.

“Ata vijnë kur ka mundësi për biznis. Kur takoj me biznesit britanik, ata kërkojnë sundimin e ligjit si kusht për investim”, ka qenë përgjigja e O’Connell./BS/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test