Arifi: Vendimi i qeverisë për ngritjen e pagave, legal dhe legjitim - Bota Sot
Arifi: Vendimi i qeverisë për ngritjen e pagave, legal dhe legjitim

Aktuale

E shtunë, 17 nëntor 2018

Arifi: Vendimi i qeverisë për ngritjen e pagave, legal dhe legjitim

Nga: N.A Më: 21 qershor 2018 Në ora: 16:25
Avni Arifi

Shefi i kabinetit të kryeministrit Haraidna, Avni Arifi përmes një statusi në facebook ka mbështetur vendimin e shefit të tij për rritje të pagave.

Arifaj ka shkruar nëse sipas ekspertëve Kosova ne vit i humb 25 milionë euro atëherë në  që nga viti 2013 Kosova i ka humb 150 milionë euro, andaj edhe BE do te ishte mire te siguroje implementim të marrëveshjes për energjinë

Arifi tutje ka shtuar se vendimi i Qeverise se Kosovës për ngritjen e pagave është vendim legal dhe legjitim

Më poshtë mund të lexon statusin e plotë:

Vendimi i Qeverisë së Kosoves për ngritjen e pagave është vendim legal dhe legjitim. Dhe gjithsesi kushtetues. BE do të ishte mirë që në vend të sfidimit të vendimeve të tilla nga fusha e përgjegjësive qeverisëse, të sigurojë implementimin e marrëveshjeve që vet i ka garantiar, siç është marrëveshja për energjinë. Nëse sipas ekspertëve, Kosova në vit i humbë 25 milionë euro si pasojë e moszbatimit të marrëveshjës për energjinë, atëherë që nga viti 2013 Kosova i ka humbë 150 milionë euro. Zyra e BE- së në Kosovë, sot, duke komentuar pagat e zyrtarëve qeveritarë, e pati gabim.?Kosova ndihmohet duke implementuar marrëveshjën e garantuar për energjinë dhe jo duke dhënë vlersime për vendime legjitime politike gati si parti politike qe synon sukses elektoral zgjedhor

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test