SHBA raporton më tepër se 228 mijë raste të reja me COVID-19

Amerika

SHBA raporton më tepër se 228 mijë raste të reja me COVID-19

Më: 24 dhjetor 2020 Në ora: 08:49
Foto Ilustrim

SHBA vazhdon të regjistrojë shifra të larta të infeksioneve ditore me COVID-19.

Një total prej 228,131 rastesh të reja me koronavirus dhe 3,359 vdekje të lidhura me virusin u regjistruan në Shtetet e Bashkuara të mërkurën, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins

Totali i mbarë vendit tani qëndron në 18,458,373 infeksione dhe 326,124 vdekje.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SH.B.A., si dhe raste të riatdhesuara.

E mërkura shënon numrin e tretë më të lartë të vdekjeve nga Covid-19 të raportuara në një ditë të vetme në SH.B.A.

Pesë ditët më të këqija për vdekjet e reja janë:

16 dhjetor: 3,682

22 dhjetor: 3,401

23 Dhjetor: 3,359

17 dhjetor: 3,346

11 dhjetor: 3,283 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat