“Ky është kulmi i marrëzisë”, kongresmeni demokrat: Disa anëtarë të Dhomës mund të jenë “bashkë-komplotistë” të Trump në nxitjen e trazirave

Amerika

“Ky është kulmi i marrëzisë”, kongresmeni demokrat: Disa anëtarë të Dhomës mund të jenë “bashkë-komplotistë” të Trump në nxitjen e trazirave

Nga: A.Zh Më: 13 janar 2021 Në ora: 19:38
Kongresmeni Cedric Richmond

Kongresmeni Cedric Richmond, një demokrat nga Luiziana, ka thënë se disa nga ligjvënësit e tjerë "mund të jenë bashkë-komplotistë" të Presidentit Donald Trump në nxitjen e trazirave të fundit në Kapitol.

Ai ka akuzuar Trumpin, se ka drejtuar ata që të marshonin drejt Kapitolit, raporton CNN, përcjell Bota sot.

"Presidenti Trump vuri në dukje terroristët e brendshëm duke thënë, qëndroni prapa dhe qëndroni pranë. Ai më pas i thirri ata në DC, i drejtoi ata të marshonin në Kapitol. Dhe pastaj ai u ul përsëri dhe pa vëzhgimin e kryengritjes", ka thënë ai.

Richmond vazhdoi:

"Disa nga kolegët e mi, disa prej të cilëve mund të jenë bashkë-komplotistë në përpjekjen e tyre të fundit për të qetësuar dhe kënaqur këtë president të papërshtatshëm sugjerojnë që ne nuk duhet ta dënojmë atë për të unifikuar vendin. Ky është kulmi i marrëzisë", ka deklaruar Richmond./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat