E veshur me ngjyrë vjollce, cili është mesazhi nga Kamala Harris?

Amerika

E veshur me ngjyrë vjollce, cili është mesazhi nga Kamala Harris?

Nga: G.B Më: 20 janar 2021 Në ora: 17:40
Kamala Harris

Kamala Harris është vendosur të hyjë në histori si e para femër, e para me ngjyrë dhe e para nënkryetare e Azisë Jugore dhe ajo do të bëjë betimin e saj e veshur me ngjyrën vjollcë, si një tundje për Shirley Chisholm, gruaja e parë afro-amerikane që kandidon për presidente, shkruan CNN, përcjell Bota sot..

"Kamala Harris ka veshur ngjyrë vjollcë, diçka mjaft domethënëse për të. Kur ajo kandidoi për presidente, një nga ngjyrat e fushatës së saj ishte vjollca dhe e verdha. Kjo është një tundje për Shirley Chisholm e cila garoi për presidente si një grua me ngjyrë dekada më parë dhe e frymëzoi karrierën e saj politike, "raporton Abby Phillip i CNN.

Chisholm bëri fushatë për nominimin presidencial të Partisë Demokratike në 1972.

Phillip shtoi:

"Ju e shihni Kamala Harris duke tundur kokën në këtë moment të madh në historinë Amerikane për kaq shumë gra, njerëz me ngjyrë, për motrat e saj të lezetshme në Alpha Kappa Alpha, të inkorporuara."

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat