Kamala Harris bën betimin

Amerika

Kamala Harris bën betimin

Nga: G.B Më: 20 janar 2021 Në ora: 17:49
Kamala Harris

Kamala Harris sapo ka bërë betimin e zyrës.

Në mesditë ET, Harris do të bëhet zyrtarisht femra e parë, e para me ngjyrë dhe e para nënkryetare e Azisë Jugore.

Ajo u betua nga gjyqtarja e Gjykatës së Lartë Sonia Sotomayor.

Biden është presidenti i 46-të i SHBA.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat