Flet senatori Bill Cassidy, pas vendimit për Trump

Amerika

Flet senatori Bill Cassidy, pas vendimit për Trump

Nga: M.H Më: 13 shkurt 2021 Në ora: 23:06
Bill Cassidy

Senatori Bill Cassidy, një nga shtatë republikanët që votuan për të dënuar Donald Trump, lëshoi një video të shkurtër duke shpjeguar vendimin e tij.

"Kushtetuta dhe vendi ynë janë më të rëndësishme se çdo person," tha senatori i Luizianës në video. "Unë votova për të dënuar Presidentin Trump sepse ai është fajtor".

Cassidy befasoi shikuesit e gjyqit për fajësimin në fillim të kësaj jave, kur ai votoi me demokratët për të mbështetur kushtetutshmërinë e gjyqit, shkruan BBC, përcjell “Bota sot”.

Cassidy ishte senatori i vetëm që ndryshoi mendim nga një votim i hershëm nëse ishte kushtetuese të mbahej një gjyq për fajësimin për një president i cili tashmë ishte larguar nga zyra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat