Fauci: Amerikanët mund të mbajnë maska edhe në vitin 2022

Amerika

Fauci: Amerikanët mund të mbajnë maska edhe në vitin 2022

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 16:28
Anthony Fauci

Imunologu i njohur amerikan Anthony Fauci deklaroi sot se është e mundur që qytetarët amerikanë të mbajnë maska edhe gjatë vitit 2022.

Ai në një intervistë për CNN tha megjithatë, se masat për të ndaluar përhapjen e COVID-19 do të relaksoheshin kryesisht me numrin e njerëzve të vaksinuar, raporton Reuters.

Faruci mëherët kishte rekomanduar edhe që qytetarët të vendosin dy maska për tu mbrojtur nga koronavirusi.

Ai kishte thënë se ato sigurojnë më shumë mbrojtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat