Gruaja sulmohet me çekiç në New York, refuzoi të hiqte maskën

Amerika

Gruaja sulmohet me çekiç në New York, refuzoi të hiqte maskën

Më: 5 maj 2021 Në ora: 08:38
New York

Task Forca e Krimeve të Urrejtjes së NYPD ka nisur një kërkim për personin që sulmoi një grua aziatike me një çekiç në Times Square të dielën e 2 majit.

Sulmi ndodhi rreth orës 8:40 pasdite, kur një 31-vjeçare e sapodiplomuar nga FIT, ishte duke ecur me një mikeshë, kur një grua e dehur iu afrua atyre dhe u kërkoi atyre të hiqnin maskën nga fytyra e tyre.

I dyshuari më pas e goditi viktimën me një çekiç, në anën e majtë të fytyrës, duke i shkaktuar plagë, sipas policisë lokale.

Task forca e NYPD ndau pamjet e sulmit në Twitter, gjatë së cilës mund të shihen disa kalimtarë pranë.

Viktima, e identifikuar vetëm me emrin e saj të parë, Theresa, i tha ABC7 se ishte tronditur dhe e traumatizuar nga sulmi.

“Ajo po fliste me vete, si të fliste me murin. Mendova se ndoshta ishte e dehur, kështu që ne thjesht donim ta kalonim shpejt përmes saj dhe kur unë kalova përmes saj, ajo na pa dhe tha ‘Hiqe atë dreq maske”, e cila është tronditëse”, i tha ajo shtypit.

“Papritmas ndjeva që koka po më goditej nga diçka”.

Theresa pësoi një goditje në ballë dhe po trajtohet në spitalin NYU Langone.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat