Një i vrarë dhe pesë të plagosur nga të shtënat në Oakland

Amerika

Një i vrarë dhe pesë të plagosur nga të shtënat në Oakland

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 23:11
Foto

Një 22-vjeçar u vra dhe pesë të tjerë u plagosën nga të shtëna në Oakland afër festës së Juneteenth të qytetit, megjithëse nuk dihej nëse dhuna ishte e lidhur me ngjarjen, tha policia, raporton AP.

Njeriu i paidentifikuar u shpall i vdekur në një spital pasi i shpërtheu arma në mbrëmjen e së shtunës afër liqenit Merritt, tha oficeri i departamentit të policisë në Oakland Johnna Watson.

Pesë të plagosurit e tjerë, meshkuj të moshave 16 deri 27 dhe një grua në të 20-at e saj, u shtruan në spital në gjendje të qëndrueshme, tha ajo të shtunën mbrëma.

Hetuesit thanë se ata po përpiqeshin të përcaktonin një motiv për të shtënat dhe të identifikonin të dyshuarit. Policia tha se dy burra që vraponin nga vendi i ngjarjes me armë u arrestuan, por ishte e paqartë nëse ata ishin përgjegjës për të shtënat, njoftoi Grupi i Lajmeve të Bay Area.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat