​20 të lënduar nga një tornado në ShBA

Amerika

​20 të lënduar nga një tornado në ShBA

Më: 21 qershor 2021 Në ora: 09:18
SHBA

Të paktën 20 njerëz janë lënduar nga tornadoja që goditi Alabamën jugore të shtunën në mëngjes.

CCN duke cituar zyrtarët raporton se tornado goditi ndërsa stuhia tropikale Claudette po kalonte mbi zonën. Pjesa më e madhe e dëmit u raportua në Qarkun Escambia, AL, por vazhdoi në Qarkun Conecuh.

Dy nga dëmtimet u konsideruan serioze ndërsa të tjerët ishin kryesisht të vegjël

Tornadoja shkaktoi dëme në pemë, shtëpi dhe biznese në zonë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat