Shembja e ndërtesës, 5 viktima dhe 150 të zhdukur

Amerika

Shembja e ndërtesës, 5 viktima dhe 150 të zhdukur

Më: 27 qershor 2021 Në ora: 08:24
Florida

Ka shkuar në pesë numri i viktimave nga shembja e pjesshme e një ndërtese në Miami, Florida. Ndërkohë që ekipet e shpëtimit vijojnë kërkimin, më shumë se 150 banorë të ndërtesës rezultojnë të humbur.

“Prioriteti ynë kryesor mbetet kërkimi dhe shpëtimi si dhe gjetja gjallë e sa më shumë njerëzve që të mundemi,” u shpreh kryebashkiakia Levine Cava said.

Nga operacionet e kërkimit u zbuluan disa trupa, kurse tre viktima të tjera u identifikuan dhe anëtarët e familjes së tyre u njoftuan, tha ajo.

Ndërkohë, nga një raport i 2018-ës i publikuar së fundmi tregon se një inxhinier atë kohë ka gjetur prova të një dëmtimi të madh strukturor nën kuvertën e pishinës dhe “përkeqësim të betonit” në parkingun nëntokësor të godinës 12-katëshe.

Kjo e fundit u shemb papritmas të enjten ndërkohë që shumica e banorëve ishin në gjumë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat