Senatori demokrat amerikan arrestohet për shkak të këtyre akuzave

Amerika

Senatori demokrat amerikan arrestohet për shkak të këtyre akuzave

Më: 7 gusht 2021 Në ora: 08:18
Tony Navarre

Senatori demokrat i shtetit amerikan të Arizonës, Tony Navarre (35), u arrestua me akuzën e marrëdhënieve seksuale të papërshtatshme me një të mitur.

Policia mori një raport të mërkurën për marrëdhënie seksuale të papërshtatshme që dyshohet se kanë ndodhur në vitin 2019.

Navarre, i cili përfaqëson rrethin perëndimor të qytetit të Phoenix në Senatin e Arizonës, u arrestua të pasi detektivët biseduan me viktimën e mitur dhe dëshmitarët okularë, shtoi policia.

Navarre u mor në paraburgim me akuzën se kishte pasur marrëdhënie seksuale të papërshtatshme me një të mitur në disa raste.

Dosjet e gjykatës për çështjen Navarre nuk ishin menjëherë në dispozicion dhe nuk ishte e qartë nëse kishte një avokat që mund të komentonte situatën në emër të tij.

Ligjvënësi po shërben për një mandat të dytë në Kongresin e Arizonës, pasi kishte një mandat në Dhomën e Përfaqësuesve. 

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat