Në Tennessee u vranë tre punonjës të postës nga të shtënat

Amerika

Në Tennessee u vranë tre punonjës të postës nga të shtënat

Më: 13 tetor 2021 Në ora: 16:47
Foto ilustrim

Tre punonjës të shërbimit postar amerikan u vranë sot në një incident të armatosur në Qendrën e Renditjes së Postave në shtetin federal Tennessee.

Një mbikëqyrës, menaxher dhe postier që u vendosën përkohësisht në Qendrën e Renditjes së Postës u vranë nga të shtënat, thanë të afërmit dhe bashkëpunëtorët e tyre, raportoi foxnews.

Autoritetet amerikane deklarojnë se postieri qëlloi mbikëqyrësin dhe menaxherin, pas së cilës ai kreu vetëvrasje.

Byroja Federale e Hetimit (FBI) dhe Shërbimi Postar i SHBA nuk i kanë publikuar menjëherë emrat e personave të përfshirë në aksident.

“Kjo nuk mund të lidhet me shërbimin postar sepse ka incidente të ngjashme në shkolla, dyqane, kudo”, tha presidentja e degës lokale të Shoqatës Kombëtare të Mbikëqyrësve Postarë, Lakita Benjamin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat