Pamje/ Mësuesja ‘çmend’ nxënësit e saj: U dërgon foto dhe video intime

Amerika

Pamje/ Mësuesja ‘çmend’ nxënësit e saj: U dërgon foto dhe video intime

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 21:31
Emily Durden

Dhe nuk është i pari rast…

Një mësuese zëvendësuese në një shkollë të mesme të Karolinës së Veriut është akuzuar për dërgimin e fotove dhe videove seksuale tek nxënësit e saj meshkuj 13 dhe 14-vjeçarë.

Emily Durden, nga Shelby, u arrestua të enjten e kaluar dhe u burgos për tre akuza: sjellje të pahijshme me një student, shfrytëzim seksual të shkallës së dytë të një të mituri dhe akuza për shfaqje të materialeve të dëmshme për një të mitur.

Durden, e cili më parë ka punuar si mësues zëvendësues në shkollën e mesme Crest, u lirua të nesërmen pasi kishte paguar një garanci prej 50,000 dollarësh.

Në kushtet e lirimit, 19-vjeçarja duhet të qëndrojë larg shkollës dhe të mos kontaktojë me adoleshentët.

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat