19 viktima dhe mbi 30 të lënduar nga mosfunksionimi i frenave të autobusit

Amerika

19 viktima dhe mbi 30 të lënduar nga mosfunksionimi i frenave të autobusit

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 21:02
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën 19 persona humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një aksident në Meksikën Qendrore.

Sipas autoriteteve meksikane autobusi me pasagjerë që udhëtonte u përplas me një shtëpi.

Autobusi turistik që po shkonte për në një vend fetar në shtetin e Meksikës pati një problem me frenat dhe si pasojë u shkaktua përplasja me ndërtesën.

Ministria e Shëndetësisë, deklaroi se në mesin e të plagosurve gjenden shumë gra dhe fëmijë.

Zyrtarët thanë se autobusi ishte nisur për në Santuario del Señor de Chalma, një vend i krishterë adhurimi.

Pelegrinazhet fetare janë të zakonshme në Meksikë përpara 12 dhjetorit, ditën e Virgjëreshës së Guadelupes.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat