Disa persona besohet se janë zënë peng te një sinagogë në Teksas

Amerika

Disa persona besohet se janë zënë peng te një sinagogë në Teksas

Më: 15 janar 2022 Në ora: 22:55
Teksas

FBI-ja dhe Departamenti i Sigurisë Publike të Teksasit janë duke asistuar për një “situatë me pengje” në sinagogën Congregation Beth Israel në Colleyville, Teksas, sipas Dara Nelson nga Policia e Colleyville.

Një zyrtar i zbatimit të ligjit i njohur me hetimin tha për CNN se besohet të jenë të paktën katër pengje.

Nuk ka të lënduar për momentin, tha Nelson, duke shtuar se policia ka evakuuar zonën.

“Negociatorët e FBI-s janë ata që kanë kontakt me personin në ndërtesë”, ka deklaruar Neslon, duke shtuar se nuk ka për momentin kërcënim për publikun e gjerë.

Policia iu kërkon qytetarëve që të shmangin zonën. Colleyville ndodhet rreth 15 milje në verilindje të Fort Worth.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat