Një i vdekur nga të shtënat në një dyqan ushqimor në Uashington, i dyshuari në paraburgim

Amerika

Një i vdekur nga të shtënat në një dyqan ushqimor në Uashington, i dyshuari në paraburgim

Më: 8 shkurt 2022 Në ora: 12:14
Foto ilustrim

Një person u vra dhe të paktën një u plagos gjatë të shtënave në një dyqan ushqimor të shtetit të Uashingtonit rreth orës 11:00 të së hënës, thanë autoritetet.

Policia tha se një i dyshuar, Aaron Christopher Kelly, 39 vjeç, u arrestua të hënën vonë në lidhje me të shtënat në një dyqan Fred Meyer në Richland, Uashington.

Kelly po transportohej në burg me akuzat për vrasje të shkallës së parë dhe tentativë vrasjeje të shkallës së parë, tha policia e Richland në një deklaratë.

Kelly u mor në paraburgim në Interstate 90, midis Sprague dhe Spokane, më shumë se 100 milje nga Richland, tha policia. Ai u arrestua “pa incidente”, tha policia.

“Falënderojmë partnerët e shumtë të zbatimit të ligjit që bashkëpunuan shpejt për kapjen e tij”, citohet të ketë thënë policia në një deklaratë.

Policia e identifikoi viktimën si Justin Krumbah, 38 vjeç. Një tjetër viktimë e plagosur është shtruar në spital, tha policia. /

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat