I burgosuri arratiset nga burgu bashkë me gardianen

Amerika

I burgosuri arratiset nga burgu bashkë me gardianen

Më: 2 maj 2022 Në ora: 10:31
Casey White dhe efektivja Vicki White

Policia amerikane ka nisur një operacion të gjerë kërkimi për një të burgosur të arratisur, i cili akuzohet për vrasje, por edhe për një gardiane të zhdukur bashkë me të.

Casey White dhe efektivja Vicki White u panë për herë të fundit të premten janë mëngjes në zyrën e Sherifit në Lauderdale, Alabama. Gardianja tha se po e dërgonte të burgosurin për vlerësim psikologjik, por më pas kolegët kuptuan se takimi nuk ishte i programuar.

Autoritetet po hetjnë nse zonja White ka bashkëpunuar me të arratisurin, apo është marrë peng prej tij. Pavarësisht mbiemrit të njëjtë, ata nuk kanë lidhje me njëri-tjetrin. Autoritetet thonë se Casew White duhet të konsiderohet si “i armatosur dhe tepër i rrezikshëm”, sepse mund të ketë arritur të marrë edhe armën e efektives.

Mbi 38-vjeçarin White rëndojnë dy akuza për vrasje, pasi në shtator 2020 goditi me thikë 58-vjeçaren Connie Ridgeway. Sipas Zyrës së Marshallëve, ai i ka pranuar akuzat dhe po priste nisjen e gjykimit të çështjes, ku me siguri do të shpallej fajtor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat