Kanaçet e birrave bllokojnë autostradën në Florida, përmbyset kamioni

Amerika

Kanaçet e birrave bllokojnë autostradën në Florida, përmbyset kamioni

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 14:50
Foto ilustrim

Një autostradë në Florida u bllokua të mërkurën nga mijëra kanaçe birre pas një kamion që i transportonte ato u përplas.

Të gjitha korsitë u mbyllën pasi kamioni u përplas me kamionët e tjerë të parkuar në anë të rrugës.

Pamjet nga vendngjarja tregojnë se kamioni ka pasur aq shumë kuti dhe kanaçe birre  saqë rruga mezi shihet.

Autostrada përfundimisht u rihap disa orë më vonë.

Sipas Tampa Bay Times, përplasja ndodhi të mërkurën në mëngjes herët kur kishte edhe shumë lëvizje.

Përveç birrës, në të gjithë rrugën është derdhur edhe betoni i transportuar nga një nga kamionët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat