SHBA: Sulm i armatosur në një klub nate, pesë të vdekur

Amerika

SHBA: Sulm i armatosur në një klub nate, pesë të vdekur

Më: 20 nëntor 2022 Në ora: 12:05
Foto ilustrim

Pesë persona kanë vdekur si pasojë e një sulmi të armatosur.

Ngjarja ndodhi në Colorado të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në një klub të natë homoseksualësh.

Po ashtu si pasojë e sulmit u plagosën 18 persona.

Lajmi u bë i ditur nga policia, raporton CNN.

Tani, besohet se i dyshuari është kapur nga policia dhe është në mbajtje.

Kapiteni i zjarrfikësve në Colorado Springs, Mike Smaldino tha se 11 ambulanca u përgjigjën në vendngjarje pasi u morën thirrje të shumta në 911.

Klubi i natës i cili u sulmua “Club Q”, në një njoftim bëri të ditur se është shkatërruar plotësisht nga sulmi.

Në njoftim u ngushëlluan familjarët e viktimave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat