E pazakontë, policia arreston 82-vjeçaren, kishte një faturë 77 $ të plehrave papaguar

Amerika

E pazakontë, policia arreston 82-vjeçaren, kishte një faturë 77 $ të plehrave papaguar

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 18:42
Foto ilustrim

Policia në shtetin amerikan të Alabama ka arrestuar një grua 82-vjeçare për një faturë mbeturinash të papaguar.

Martha Louis Menefield tha se ishte konfuze pasi oficerët e prangosën dhe e arrestuan të dielën.

Shuma që çoi në arrestimin e saj ishte 77,80 dollarë (63,28 £).

Në një deklaratë në Facebook, policia tha se e trajtuan me respekt zonjën Menefield dhe se e kishin njoftuar disa herë se ajo nuk kishte paguar faturën për tre muaj.

"Zonja Menefield u trajtua me respekt nga oficerët tanë në kryerjen e detyrave të tyre dhe u lirua me një garanci siç parashikohej nga shkelja," tha Mike Reynolds, shefi i policisë për City of Valley në Alabama, në deklaratën, e cila ka ngjallur shumë kritika në internet.

Njerëz nga Alabama dhe i gjithë vendi denoncuan departamentin e policisë në seksionin e komenteve.

"Të gjithë ata që luajtën një rol në arrestimin e 82-vjeçares duhet të mbajnë përgjegjësi për veprimet e tyre," shkroi Donald Watkins, një ish-avokat në shtet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat