Sulm me armë zjarri në Los Anxhelos, 10 të vrarë

Amerika

Sulm me armë zjarri në Los Anxhelos, 10 të vrarë

Më: 22 janar 2023 Në ora: 15:01
Foto ilustrim

Dhjetë persona u vranë gjatë një sulmi me armë zjarri të shtunën në mbrëmje në qytetin Monterey Park të Kalifornisë. Incidenti ndodhi në një vend vallëzimi njoftuan autoritetet e policisë së qarkut të Los Anxhelosit.

Policia është vënë në kërkim të personit të dyshuar për ngjarjen dhe autoritetet nuk kanë ende informacion rreth motiveve të këtij sulmi.

Dhjetë persona të tjerë u dërguan në spital për t'u trajtuar për lëndime, të paktën një prej tyre është në gjendje kritike për jetën.

Sulmi me armë zjarri ndodhi pas orës 22:00 me orën lokale, pranë një vendi ku po festohej viti ti ri kinez njoftuan mediat amerikane. Mijëra njerëz morën pjesë në festimet e zhvilluara më herët gjatë ditës. Qyteti i Monterey Park-ut ndodhet rreth 11 kilometra nga qendra e Los Anxhelosit./VOA

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat