Akuzohet për mesazhe kërcënuese ndaj asistentes, Hunter Biden padit median amerikane për shpifje

Amerika

Akuzohet për mesazhe kërcënuese ndaj asistentes, Hunter Biden padit median amerikane për shpifje

Më: 3 shkurt 2023 Në ora: 00:11
Hunter dhe Joe Biden

Pas skandalit të fundit nga djali i presidentit të SHBA-ve, Hunter Biden ka kërkuar hetimin e plotë të ngjarjes, duke pretenduar se mesazhet e publikuara janë jo të vërteta.

Kujtojë që pak ditë më parë, Dalily Mail, publikoi mesazhet intime dhe kërcënuese të Hunter me një asistente të tij, si dhe pamje intime mes të dyve.

Avokatët e djalit të Joe Biden, akuzojnë pronarin e një servisi kompjuterësh për shkelje të ligjit për bërjen publike të mesazheve dhe pamjeve komprometuese. Ata kanë kërcënuar se do të padisin gazetarin e Fox News, Tucker Carlson për shpifje.

Skandalet e mesazheve komprometuese të Hunter janë bërë publike që prej vitit 2020, kur gjatë fushatës elektorale, kompjuteri i tij ja në duart e ish-presidentit amerikan Donald Trump.

Megjithatë Hunter dhe ekipi i tij i avokatëve i kanë mohuar akuzat ndaj tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat