Vrau 6 persona në një shkollë në SHBA, shihni kur 28-vjeçarja kryen sulmin me armë

Amerika

Vrau 6 persona në një shkollë në SHBA, shihni kur 28-vjeçarja kryen sulmin me armë

Më: 28 mars 2023 Në ora: 08:31
Audrey Elizabeth Hale

Policia e Nashville ka publikuar videon e momentit të sulmit në një shkollë para se të qëllonte gjashtë persona, duke përfshirë tre 9-vjeçarë. Audrey Elizabeth Hale u qëllua për vdekje pasi u përball me policinë në shkollën private të krishterë.

28-vjeçarja transgjinore jetonte në Nashville dhe ishte i armatosur me dy armë të tipit sulmues dhe një pistoletë.

Hale hyri në ndërtesë duke qëlluar përmes dyerve të saj përpara vrasjeve.

Në video shihet se si 28-vjeçarja qëllon me armë në drejtim të dyerve dhe më pas futet në shkollë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat