Ndarja nga jeta e Tina Turner, reagon menjëherë Shtëpia e Bardhë

Amerika

Ndarja nga jeta e Tina Turner, reagon menjëherë Shtëpia e Bardhë

Më: 24 maj 2023 Në ora: 23:52
Tina Turner

Shtëpia e Bardhë në SHBA ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ikonës së muzikës, Tina Turner.

Gjatë një konference për shtyp, Karine Jean-Pierre tha se Turner ishte një ikonë muzikore “e cila ngjiti shumë skena dhe kishte shumë momente të mrekullueshme në karrierën e saj”.

“U ndjeva shumë keq kur dëgjova lajmin. Unë isha një fanse e madhe e Tina Turner.”

“Është një humbje massive për komunitetet që e donin atë dhe sigurisht për industrinë e muzikës, dhe muzika e saj do të jetojë, do të vazhdojë të jetojë.”

“Zemrat tona janë me familjen dhe miqtë e saj”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat