SHBA, reshjet rekord në New York shkaktuan probleme të shumta

Amerika

SHBA, reshjet rekord në New York shkaktuan probleme të shumta

Më: 1 tetor 2023 Në ora: 17:45
New York

Reshjet rekord të premten mbrëma shkaktuan probleme të shumta në New York të SHBA-së.

Shiu shkaktoi ndërprerje në trafikun hekurudhor të metrosë dhe të udhëtarëve, trafiku i autobusëve u ndërpre.

Shoferët mbetën të bllokuar në autostrada, terminali në aeroportin LaGuardia u mbyll për orë të tëra dhe bodrumet u përmbytën.

Meteorologët kanë paralajmëruar vazhdimin e reshjeve të dendura edhe për ditën e shtunë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat