Treni përplas kamionçinën, tre persona të vdekur, mes tyre një fëmijë

Amerika

Treni përplas kamionçinën, tre persona të vdekur, mes tyre një fëmijë

Më: 20 maj 2024 Në ora: 06:53
Foto ilustrim

Tre persona, duke përfshirë një fëmijë, u vranë kur një tren pasagjerësh goditi një kamionçinë në North Tonawanda, Nju Jork, thanë zyrtarët.

Midis viktimave janë një djalë 6 vjeçar, një grua 66-vjeçare dhe një 69-vjeçar, tha në një deklaratë kapiteni i policisë së Tonawanda së Veriut, Daryl Trutti.

Asnjë nga stafi i trenit ose 21 pasagjerët e tij nuk u lënduan në aksident.

Detaje tjera nuk u japen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat