Artisti krijon portrete në mure duke përdorur degët dhe shkurret si “flokë”

Art

Artisti krijon portrete në mure duke përdorur degët dhe shkurret si “flokë”

Më: 4 shtator 2021 Në ora: 08:01
Art me pemë

Urbanizmi dhe natyra duken si gjëra kontradiktore, por kjo nuk është gjithmonë kështu. Ndonjëherë nëse imagjinata të lejon, të dyja mund të kombinohen duke formuar një bashkëpunim që krijon diçka vërtet të veçantë dhe unike.

Punimet e një artisti në Goiania, Brazil, po bëhen gjithnjë e më të njohura në mbarë botën. Artisti Fabio Gomes Trindade bën art në rrugë dhe punimet e tij kanë mahnitur njerëzit që i shohin

Pse, mund të pyesni? Fabio është i mirënjohur për artin e tij në mure i cili bën  portrete të mahnitshme të grave dhe fëmijëve duke përdorur degët e pemëve dhe shkurreve si flokë.

Image
Art me pemë

Puna e tij shpejt fillimisht u përhap në mediet sociale në të gjithë Brazilin dhe tani po përhapet në të gjithë botën.

commentFirst article
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat