Tahiri: Sukses ky i jashtëzakonshëm për Muhametin

Atletika

Tahiri: Sukses ky i jashtëzakonshëm për Muhametin

Nga: K.G. Më: 13 mars 2022 Në ora: 16:34
Tahiri: Sukses ky i jashtëzakonshëm për Muhametin

Atletika e Kosovës ka shënuar edhe një sukses në rrafshin ndërkombëtar.

Xhavit Tahiri tha suksesi i atletit Muhamet Ramadani është i madh, duke fituar medaljen e argjendtë në Kupën Evropiane. 

“Jam tejet i lumtur që si udhëheqës i përfaqësueses së Kosovës po kthehemi nga Portugalia në Kosovë me një sukses të jashtëzakonshëm.

Atleti i klubit Mitrovica, Muhamet Ramadani arriti që ta dëshmoi veten përsëri duke u bërë nënkampion i Europës në hedhjen e gjylës për grupmoshat U23, sukses ky i jashtëzakonshëm për Muhametin dhe trajnerin Shaban Ramadani. 

Metit i uroj suksese në të ardhmen dhe uroj që të jemi krenarë me të gjithmonë”, ka shkruar Tahiri në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat