BMW ua plotëson dëshirën kinezëve - zgjat Serinë e re 3 - Bota Sot
BMW ua plotëson dëshirën kinezëve - zgjat Serinë e re 3

Auto

BMW ua plotëson dëshirën kinezëve - zgjat Serinë e re 3

Më: 8 janar 2019 Në ora: 18:02
BMW

BMW prezantoi versionin Li të "treshes" së re, e cila është 12 centimetra më e gjatë se versioni standard.

Kinezët do të marrin një limo të gjatë 4,83 m, ndryshe nga evropianët, BMW 3 Series e të cilëve është 4,71 m. Ashtu si me modelet e shtuara, rritja u pasqyrua më së shumti në distancën ndërmjet akseve të rrotave (11 cm).

Distanca në mes të boshteve në Series 3 Li është 2.96 m, kështu që pasagjerët në ulëset e pasme do të kenë më shumë hapësirë se sa "treshja" e rregullt. Rivalët e ri të BMW 3 Series Li në Kinë janë gjithashtu modele të zgjeruara si Audi A4 L, Jaguar XE L dhe Mercedes C klasa L.

Brezat e mëparshëm të "treshes" për 2018 u shitën në tregun kinez në 130,000 kopje, kështu që modeli i ri pritet të tërheqë një numër të madh të konsumatorëve në atë vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...